سوئیفت چیست؟

سوئیفت یا SWIFT که مخفف Society for Worldwide Interbank Financial Telecommunication یا جامعه جهانی ارتباطات مالی بین بانکی است که در سال ۱۹۷۳ در بلژیک تحت قوانین و چارچوب بانکی این کشور به فعالیت خود آغاز کرد. در حال حاضر بیشتر از ۱۱ هزار بانک در بیش از ۲۰۰ کشور جهان از خدمات سوئیفت استفاده می کنند. نقل و انتقالات بین بانکی سوئیفت توسط یک پیام صورت میگیرد که این پیام بین بانک فرستنده و گیرنده تبادله می شود. هر عضو شبکه سوئیفت یا همان بانک ها دارای یک شناسه مخصوص هستند که به واسطه همین شناسه هستند که BIC/SWIFT CODE نامیده می شود که و همچنین کد دیگری که در این سیستم مورد استفاده قرار میگیرد IBAN که معادل کد شبا در ایران است می باشد. BIC کد تشخیص دهنده بانک مقصد و IBAN برای شناسایی حساب شخص یا سازمان دریافت کننده پول در بانک مقصد مورد استفاده قرار میگیرد.

استفاده از سوئیفت یکی از امن ترین روش های انتقال پول است به ادعای خود شبکه سوئیفت تا به حال حتی یک پیام در این شبکه مفقود نشده و تمام پیام ها به مقصد رسیده اند. استفاده از سوئیفت مانند دیگر خدمات انتقال پول دارای کارمزد می باشد که میتوان کارمزد را به سه صورت پرداخت کرد که بین فرستنده و گیرنده تقسیم شود، به عهده فرستنده باشد و یا به عهده دریافت کننده باشد. ارسال یا دریافت پول از طریق این شبکه آنی و لحظه ای نمی باشد و باید کمی صبر کرد تا پرداختی به حساب مقصد برسد که این زمان مختلف بوده و همیشه یکسان نمی باشد. شبکه سوئیفت همانند بقیه خدمات انتقال پول جهانی به دلیل تحریم ها ارتباط خود را با ایران از سال ۱۳۹۰ قطع نموده و کاربران ایرانی نمی توانند از آن بطور مستقیم استفاده کنند به دلیل حل مشکل کاربران ایرانی برای استفاده از سوئیفت زمینه آن را فراهم نموده و شما می توانید برای انتقال یا دریافت پول از طریق این شبکه از خدمات افران پی استفاده کنید شما می توانید سوالات خود را از طریق چت زنده، تیکت یا ایمیل از ما بپرسید.

swift
[ums-login-popup title="ورود / عضویت" color="#fff" title_account="حساب کاربری" padding="10px 10px" background="blue" border_radius="8px"]